Najczęściej zadawane pytania

W związku z pytaniami, zebraliśmy odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania w jednym miejscu.


Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w projekcie?

Aby wziąć udział w projekcie niezbędne jest zarejestrowanie pod tym linkiem https://cbw.to/z43q5b co najmniej 50-stu osób zainteresowanych pomaganiem Waszej Organizacji. Darczyńcą może być każdy, najbliższa rodzina, znajomi, współpracownicy. Po zarejestrowaniu wymaganej liczby osób należy się z nami skontaktować w celu przejścia do drugiego etapu. Chcąc realizować drugi etap należy przesłać na e-mail info@wois.pl wypełniony plik Lista darczyńców.xls tj. listą osób zainteresowanych pomaganiem Waszej Organizacji (a dokładniej Id tej osoby z programu CashBack).


W jaki sposób są pozyskiwane środki finansowe od Darczyńców?

Darczyńca robiąc zakupy w sklepach, marketach, punktach usługowych za pośrednictwem serwisu CashBack (w serwisie CashBack kupuje tylko voucher, którym następnie dokonuje zapłaty przy kasie). Od kwoty zakupionego vouchera zostaje naliczony zwrot gotówki w wysokości od 1% do 6% w zależności od rodzaju sklepu, marketu. Dla przykładu gdy Darczyńca kupi voucher do Biedronki o nominale 100 zł zostaje naliczony zwrot 1% tj. 1 zł, gdy kupi voucher do Kauflandu lub Żabki zostaje naliczony zwrot 2%.

Przyjmując, że średnio miesięcznie jeden Darczyńca wyda na zakupy (jedzenie, używki, kosmetyki, paliwo, ubrania, środki czystości, zakupy na Allegro) 1000 zł i przyjmując najniższy możliwy 1% zwrotu gotówki to zapewni 10 zł dla Waszej Organizacji. W skali roku zapewni to kwotę co najmniej 120 zł.

Tak więc przy ilości 100 aktywnych (płacących za zakupy voucherem kupionym za pośrednictwem serwisu CashBack) możliwe jest zapewnienie Waszej Organizacji środków finansowych na kwotę co najmniej 12.000 zł.

Proszę zwrócić uwagę, że przyjęliśmy najniższy możliwy zwrot gotówki czyli 1%, a przecież wiele sklepów zapewnia zwrot nawet do 6% tak więc kwota uzyskanych środków finansowych przez Waszą Organizację może być znacznie wyższa niż 12.000 zł nadal przy założeniu, że jest tylko 100 Darczyńców, a przecież może być ich znacznie więcej. Mogą też być Darczyńcy strategiczni dokonujący zakupów na duże kwoty, którzy mogą zapewnić Waszej Organizacji znacznie wyższe zwroty gotówki niż 10 zł miesięcznie (mogą być nimi właściciele film transportowych kupujący duże ilości paliwa, właściciele restauracji i zakładów gastronomicznych, właściciel zakładów remontowo-budowlanych).


Czy Darczyńca kupując voucher o określonym nominale dokona zakupów na tą samą kwotę?

Oczywiście, że tak kupując voucher o określonym nominale dokona zakupów na tą samą kwotę. Darczyńca nie jest obciążany prowizjami, ukrytymi kosztami, opłatami operacyjnymi itp.

Na przykład Darczyńca kupując voucher do Kauflandu na kwotę 200 zł ma na zakupy dokładnie 200 zł w przypadku gdy jego zakupy są na wyższą kwotę może dopłacić drugim voucherem (reszta środków z drugiego vouchera pozostaje na następne zakupy) lub gotówką czy za pomocą karty płatniczej. Równocześnie zostaje naliczony zwrot gotówki w wysokości 2% tj. 4 zł.


Czy zamiast zakupu vouchera jest lub będzie jakaś inna możliwość płatności?

Niestety na chwilę obecną nie, ale firma CashBack planuje to zmienić w przyszłości na płatność kartą płatniczą.


Jeżeli znajdziemy 100 darczyńców i każdy z nich zakupi voucher po 100 zł to ile z tego zarobi nasza jednostka?

Za zakup vouchera 100 zł może przypadać zwrot od 1 zł do 6 zł w
zależności do jakiego marketu kupiony był voucher (1% do 6% zwrotu) x
100 Darczyńców wydających 100 zł miesięcznie może dać kwotę 100 zł do 600 zł co miesiąc.
W przypadku Biedronki będzie to 1 zł, a w przypadku Kauflandu czy
Carrefour będzie to 2 zł. Tak więc od zakupów za 1000 zł jest to
dziesięciokrotność tego zwrotu.
Stąd też sugerujemy aby w projekcie było co najmniej 100 Darczyńców,
którzy dokonają zakupów za co najmniej 1000 zł w miesiącu.